דף הבית >>רפואת שיניים
שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

רפואת שיניים
מרפאת שיניים מומחים מרכזת סוגים שונים של טיפולים תחת קורת גג אחת. היתרונות הגדולים של המרפאה באים לידי ביטוי ברמה גבוהה של מקצועיות, שימוש במכשור מתקדם ומתן הצעות מחיר בחינם וללא התחייבות
חשוב לדאוג לכך שלילדים שלכם תהיה מודעות לניקיון השיניים שלהם. לשם כך יש לוודא שהם מצחצחים את שיניהם בצורה נכונה ועל בסיס יומי. כבר מגיל צעיר מאוד צריך ללמד אותם על החשיבות של בריאות הפה והשיניים.
קיימים סוגים שונים של שתלים פנימיים. חלקם חלקים, חרוצים כבורג ואילו אחרים מחוספסים. ישנן ראיות מצומצמות לגבי אילו מהשתלים מבייע לשמירה מאובדן עצם הלסת בעקבות זיהומים חוזרים ונשנים אך ידוע כי לשתלים בעלי מרקם סיכוי גבוה יותר להיכשל מוקדם יותר משתלים מחוספסים.
רופאי שיניים, חברות המייצרות משחות שיניים ותכשירים שונים לשמירה על היגיינת השיניים, מרבים לדבר על הפלואוריד וחשיבותו לשמירה על בריאות השיניים. רבים מאיתנו מקפידים על משחות שיניים עם פלואוריד ועל תכשירים המבוססים על חומר זה. אבל מה אנחנו יודעים על פלואוריד ואיך הוא קשור לבריאות השיניים שלנו ? הכל בשורות שלפניכם.
רפואת שיניים אינה מתעסקת רק בשן עצמה, והתחום מטפל גם בבעיות חלל הפה והחניכיים. בעיות כמו ריח רע בפה, יובש בפה, דלקות חניכיים וכל בעיה אחרת שאינה קשורה לשן עצמה, יכולה לקבל את הטיפול הראוי אצל רופא שיניים...
אולי לא ידעתם, אבל שיני הפעוטות שלנו מתחילות בהיווצרותן כבר בהיותם בבטן האם. שם כבר מתחיל תהליך היצירה של השיניים, אלא שהן מסתתרות עדיין מתחת לחניכיים. השיניים הראשונות הן שיני החלב המוכרות לכולנו. השיניים הקבועות מחליפות את שיני החלב ומתחילות בצמיחתן רק בגיל 6.
רפואת שיניים לקהל המוגר שונה לחלוטין מרפואת השיניים לילדים ולקהלים צעירים יותר. מבחינה טכנית, סתימה היא סתימה, וטיפול שורש או עקירה ירתיעו אדם בכל גיל, אבל בכל מקרה ילד שמגיע לרופא שיניים רואה את הדברים בפרספקטיבה אחרת לחלוטין. הכל יותר, קיצוני, יותר מרתיע ויותר מפחיד.
כולנו מבקרים אצל רופא שיניים. אצל רובנו לא מדובר בביקור נעים, אבל כשאין ברירה, אז צריך. בדרך כלל, רופא שיניים טוב ואדיב מסביר לכם מה עליו לעשות בפה שלכם, ומוסיף מספר מילים על התהליך. אבל, בכל מקרה, תמיד כדאי לדעת יותר ולא להגיע נטולי ידע בסיסי...
בעוד שרבים רוכשים ביטוח לרכב, ביטוח חיים, ביטוח תכולת דירה ועוד, מעטים מעדיפים לרכוש פוליסת ביטוח שיניים, מתוך הנחה שרוב הטיפולים שיזדקקו להם אינם מצדיקים תשלום חודשי קבוע לחברת ביטוח. ואמנם, במידה והמבוטח נזקק רק לסתימה פעם בשנתיים ולניקוי אבן פעם בחצי שנה, באמת שאין טעם, אבל אם יתעורר הצורך (הלא צפוי) בטיפולים מורכבים יותר, כמו עקירות, כתרים והשתלות, זה כבר עניין אחר.
כשבוחרים איש מקצוע, אנו די תמימי דעים. איש מקצוע נמדד לפי תוצאות, שירות, איכות העבודה, יחסו ללקוחותיו או מטופליו, המחירים אותם הוא גובה, המיקום בו הוא נמצא וקריטריונים שעושים את העניין די אוניברסאלי ושאינו נתון לטעם אישי כזה או אחר...
תקופת ההיריון היא תקופה מבורכת ויפה, הרגישות כלפי האם ועוברה דורשת שינויים בהתייחסות בהרבה מאוד תחומים וביניהם תחום רפואת השיניים. כן, גם נשים בהריון עלולות לסבול מכאבי שיניים ולעיתים נזקקות לשירותיו של רופא שיניים. אך האם ישנה התייחסות מיוחדת לנושא של טיפולי שיניים בהריון או שהכל נמשך כרגיל...
אחת הבעיות המרכזיות אצל מטופלי שיניים היא חוסר הידע על סוגים שונים של טיפולי שיניים, מחלות שיניים, בעיות בחניכיים, יישור שיניים, שמירה על היגיינת הפה, רפואת שיניים לילדים, ידע על מרפאות השיניים השונות ועוד,..
שמירה על בריאות השן כחלק מאורח החיים יכולה למנוע מכם מצבים לא נעימים פיזית וכלכלית. אין צורך להגיע למצב שמצריך טיפולים אלה. טיפול נכון ויום יומי יקרב אליכם את בריאות ושמירת השיניים וירחיק אתכם מהכסא של רופא השיניים.
טיפולי שיניים מעולם לא היו חביבים על אף אחד מאיתנו, ואם לנו המבוגרים קשה עם זה, מה יגידו ילדים רכים בשנים. אחרי הכל איך תסביר לילד כי כל המכשירים של רופא שיניים שנראים כמו מכשירי עינויים של האינקוויזיציה, הכיסא ששם אותך במצב של חוסר אונים, הרעשים שנשמעים כמו...
כדי להגיע לשיניים יפות אנחנו צריכים מרפאת שיניים טובה. איך בוחרים אחת כזו מתוך רשימה של מרפאות שיניים באזור שלכם, ואולי במקומות רחוקים אף יותר ?
1 2
הבא