דף הבית >>הלבנת שיניים >>חידוש משטח השן
שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

חידוש משטח השן

 

חידוש משטח השן

 

תהליך שבו רופא שיניים כללי, או רופא שיניים קוסמטי מצפה בשכבות של חומרים סינטטיים מרוכבים או שכבות מילוי של מעין פורצלן לשן טבעית. חידוש באמצעות שרף מרוכב נקרא בניה בשכבות מרוכבות. חידוש באמצעות פורצלן נקרא ציפוי בחרסינה. הן חידוש בשרף מורכב והציפוי בפורצלן ניתנות ליישום בשכבה דקה כל פעם ובכך לעצב מחדש לחלוטין שן. במקרים מסוימים ציפוי פורצלן מייושם פשוט כדי לשנות את הצבע של השן הטבעית.

ציפוי פורצלן נחשב לרפואת שיניים קוסמטית מאחר שהיא משמשת כדי לשפר את המראה של המטופל. שן סדוקה או שיניים שחוקות על ידי גיל ניתן לשחזר בציפוי פורצלן. ניתן לשנות לצבע נעים יותר, שיניים דהויות משנים של שימוש במוצרים המכילים ניקוטין וקפאין. השימוש בפורצלן יכול לשפר באופן משמעותי את ההערכה העצמית של המטופל. אדם המתבייש במראה שיניו עלול להיות מכונס מאוד ולפתח מודעות עצמית שלילית. חלקם עשויים להפסיק לחייך לגמרי ולדבר מעט מאוד מהפחד שתבחין בשיניים הלא מושלמות שלהם.

השפעות ההזדקנות על השיניים עלולות לגרום לעצמות הלסת לשנות את מיקומן. השיניים מחזיקות את עצמות הלסת במקום. השיניים שאבודות במשך השנים בשל תאונות או ריקבון אשר אינן מוחלפות על ידי גשרים או שתלים מותירות פערים בין השיניים הטבעיות הנותרות. הפערים מאפשרים לשיניים הנותרות לשנות את מיקומן. אם המטופל הוא חסר שיניים מרובות, במשך הזמן הפערים האלה מאפשרים הסטה כל כך גדולה שעצמות הלסת הופכות מעוותות. במקרים כאלה, מנתח פה יצטרך לבצע ניתוח ליישור מחדש של עצמות הלסת. השימוש בניתוחים מסוג זה בנוסף לטיפולי חידוש משטח השן, יכולים לתת מראה הרבה יותר צעיר.

רופאי שיניים כלליים מיומנים במילוי סתימות בחומר מרוכב בשיניים. הם גם מיומנים בבניה בשכבות על השיניים הטבעיות לקראת חיבור של כתר כאשר לא נשאר מספיק בסיס בן המטופלת כדי לתמוך בכתר. בבניה בשכבות מרוכבות ניתן לשחזר שיניים אחוריות טוחנות שבהן עוצמת הנשיכה חזקה יותר מכיוון שהחמור המרוכב חזק יותר מפורצלן. בגלל שציפוי פורצלן נבנה על השן באופן זהה לבניה בשכבות מרוכבות, רוב רופאי השיניים הכלליים מסוגלים להעניק את הטיפול שיניים, אלא אם כן הוא מצריך ניתוח. התשלום לרופא שיניים כללי נמוך מזה של רופא שיניים קוסמטי או מומחה ל שיקום הפה.

מטופלים רבים מגיעים לרופא השיניים כדי לשנות את הצבע הטבעי של השיניים מה שנקרא, הלבנת שיניים, בדרך כלל לאחר שטיפולים בחומרים מלביני שיניים לא היו מספיק כדי להגיע לגוון הרצוי. מטופלים אחרים, בעלי שיניים בריאות בעיקר, עם שן אחת או שתיים סדוקות רוצים כחלק מתהליך הבניה גם בציפוי פורצלן על כל שיניהם.

 

עוד על הלבנת שיניים תמצאו באתר