דף הבית >>רפואת שיניים >>ביטוח - גם לשיניים מגיע
שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

ביטוח - גם לשיניים מגיע

ביטוח - גם לשיניים מגיע

 

בעוד שרבים רוכשים ביטוח לרכב, ביטוח חיים, ביטוח תכולת דירה ועוד, מעטים מעדיפים לרכוש פוליסת ביטוח שיניים, מתוך הנחה שרוב הטיפולים שיזדקקו להם אינם מצדיקים תשלום חודשי קבוע לחברת ביטוח. ואמנם, במידה והמבוטח נזקק רק לסתימה פעם בשנתיים ולניקוי אבן פעם בחצי שנה, באמת שאין טעם, אבל אם יתעורר הצורך (הלא צפוי) בטיפולים מורכבים יותר, כמו עקירות, כתרים והשתלות, זה כבר עניין אחר.

 

ישנן מספר חברות ביטוח המציעות ביטוחי שיניים וגם מתמחות בנושא, אבל יש לבדוק – חוץ מאשר את העלויות – את הכיסויים ולקרוא את האותיות הקטנות. ביטוח שיניים לאדם מבוגר יכול לעלות בין 40 – 300 ש"ח בהתאם להיקף הפוליסה. ביטוח משמר הוא נמוך יותר וכולל טיפולים "קטנים" כמו סתימות, ניקוי אבן וטיפולי שורש. ביטוח משקם - מחירו גבוה יותר והוא מכסה גם גשר לשיניים, שיניים תותבות, כתרים ועוד טיפולים שמחירם יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים.

 

לבעלי משפחות עם ילדים, ביטוח שיניים הוא עניין משתלם ביותר, מכיוון שהפרמיה הנמוכה של בני משפחה נוספים (כמו ילדים), מצדיקה את התשלום כאשר מגיעים טיפולים משמעותיים כמו יישור שיניים למשל, שגם בקופות החולים מגיע ל – 10,000 ש"ח ומעלה וזה עוד לפני הצילומים שלפני והפלטה שאחרי. ישנן גם תוכניות המתאימות במיוחד לילדים ומכסות לעתים עד ל – 100% מהעלויות, בתנאים מסיימים.

 

ברי המזל עובדים בחברות גדולות, המחזיקות אלפי עובדים ומציעות – כחלק מהתנאים הסוציאליים – גם ביטוח שיניים, כמו עובדי "צים" המבוטחים בחברת "דקלה", ועובדי בנקים וחברות גדולות נוספות. חברות הביטוח מפנות את המטופלים לרופאים העובדים עימן בהסדר, אך חלקן גם יקבלו קבלות של טיפולים אצל רופאים אחרים, יחד עם השתתפות עצמית של המבוטח.

 

 

 

עוד על ביטוח שיניים באתר:

http://www.shen-bina.co.il/article.aspx?id=276