שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

שן שבורה

 

שן שבורה ? יש מה לעשות

 

לא פעם אנו רואים אדם מבוגר או ילד עם שן שבורה בחזית הפה. שן יכולה להישבר כתוצאה מתאונה, נפילה, מכה יבשה, פעילות ספורט כלשהי, שן שעברה טיפול שורש לא תקין וגם קיבלה צבע אפרפר, ועוד. כשזה קורה בחזית הפה, מלבד הבעיה רפואית, יש כאן עניין אסתטי. שן שבורה לא נראית טוב ולא מאפשרת לכם לפזר חיוכים לכל הכיוונים. מה עושים ? רופא שיניים טוב, ידע לפתור את העניין. לעתים יש להיעזר באורתודונט כדי לישר את השיניים כיוון שהשן השבורה יצאה מהמבנה.

הדרך הנפוצה היום לפתרון הבעיה הוא השלמת השן בטכניקות שונות ועם חומרים בעיקר באמצעות חרסינה. במקרים מסוימים רופא שיניים יבצע את ההשלמה וישקם את השן בעזרת כתר.

במקרים בהם השבר לא גדול ועדיים השן שומרת על הגוון הלבן או הגוון המקורי שלה, אין צורך בכתר. קומפוזיט יעשה את העבודה היטב. הקומפוזיט הוא למעשה חומר המשמש לסתימות לבנות וזו שיטה ששומרת על השן בצורה טובה ומעניקה לה מראה טבעי וחזק. במקרים החמורים יותר ישולב גם כתר ובהמשך הלבנת השן. כתר עם גוון מתאים יסייע במקרים חמורים.

טיפולי שיניים, בעיקר השלמת שיניים שבורות משתנות עם הגיל ומצב השיניים הסמוכות לשן השבורה של המטופל.

 

מי מוסמך לבצע השלמת שיניים ?

אומנם כל רופא שיניים יכול לבצע את הפעולה, אבל אנו ממליצים על רופא שיניים בעל ניסיון בביצוע השלמת שיניים שבורות באמצעות כתרים, חרסינה וקומפוזיט. מיומנותו של הרופא וניסיונו היא זו שתקבע את התוצאה האסתטית והבריאותית. מדוע זה כל כך חשוב. כיוון שהחיבור של ההשלמה צריך ליצור מראה אחיד. ברגע שבמקום החיבור לא תהיה הסתרה או טשטוש מושלם, זה לא יהיה מושלם אסתטית. מעבר לשה, רופא השיניים חייב להתאים את השלמת השיניים לשיניים השכנות לשן הפגועה.

במקרים בהם הרופא עושה שימוש בקומפוזיט להשלמת השן ייתכנו שינויי גוונים עם השנים. לכן חשוב מאוד להקפיד על תשונה נכונה שאינה כוללת מזון פחמימני ריק או מזון המכיל הרבה צבעי מאכל מלאכותיים. אגב, גם עישון יכול לגרום לשינוי גוון בשן וכדאי להימנע ממנו. רופא השיניים יסביר לכם כיצד לשמור על גוון השן לאורך זמן.

אגב, גם שיניים שנשברו והפכו צהובות כתוצאה מהפגיעה וההזנחה, יכולות לקבל מראה חדש ואסתטי אחרי טיפול בהשלמה באמצעות קומפוזיט. שוב, הציפוי של השן השבורה צריך להיות בהתאמה לשיניים השכנות כשי שלא ייראה כנטע זר בחזית הפה. מראה כזה של חוסר התאמה בצורה ובגוון עלול להיראות מלאכותי. לכן אנו מדגישים כי כדאי לברר על רופא השיניים ולקבל המלצות ואולי אפילו תמונות של עבודות קודמות שביצע.

השלמת שיניים : חרסינה

הקומפוזיט הוא טיפול שמרני יחסית שבתחום השלמת השיניים. אבל ציפוי החרסינה מצריך הכנה מוקדמת והוא קצת יותר ארוך. כאן כבר יש מעבדה אליה מגיעות המידות המדויקות וכאן גם מתבצעת הדבקה של החרסינה על השן השבורה לפי התבנית וזה דורש הרבה מאוד סבלנות ודיוק. הטיפול אורך כשלושה מפגשים בטכניקה זו. עם זאת, החרסינה היא שיטת טיפול המועדפת על הרבה מטופלים בגלל עמידותה בפני פגעי הזמן ובעיקר צבעים וגוונים.

 

לכל שאלה - צרו עימנו קשר,

פורטל רפואת השיניים שן - בינה