דף הבית >>בעיות נפוצות בשיניים >>שיניים : שאלות נפוצות
שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

שיניים : שאלות נפוצות

 

שיניים : שאלות נפוצות

 

מתי להתחיל לבקר את רופא השיניים ?

 

הורים רבים שואלים מתי כדאי לראשונה לבקר את רופא השיניים. ובכן, בדרך כלל בגיל שנה – שנה וחצי. נכון, אומנם בתקופה זו לא תהיה עששת או בעיות אחרות הנפוצות בגילאים מתקדמים יותר, אבל שיניים כבר בקעו והנותרות מתחילות לבקוע. בפגישה עם רופא השיניים הוא בעיקר ייתן לכם הנחיות עבור הילד. כאן תקבלו הנחיות להתנהגות דנטאלית נכונה. אתם מקבלים את ההסברים ומטמיעים אותם אצל הילד. כאן כבר אפשר לאבחן את השיניים ולחזות בעיות עתידיות. בעיקר יישור שיניים או שיניים העלולות לפתח עששת. למרות שמשובר בשיני חלב, והן ממילא מתחלפות, גם עליהן חשוב לשמור היטב. זאת כדי להבטיח את בריאות השיניים וחלל הפה בעתיד בשיניים הקבועות, כיון שיש השפעה ישירה מהשיניים הקודמות וסביבתן.

 

האם מי הברז תורמים לבריאות השן ?

 

עד כמה שזה יישמע מוזר, התשובה היא כן. מי הברז בישראל מועשרים בפלואוריד – חומר המסייע להגנה על שכבת האמייל של השן ומגן בפני עששת. מחקרים שנערכו לאחרונה גילו כי רבים יותר ויותר נוטים לסבול מבעיות עששת וזאת דווקא בגלל מיעוט בצריכת מי ברז והעדפה של מים מינראליים. במים מינראליים רמת הפלואוריד נמוכה מאוד יחסית למי הברז המועשרים. מה הפתרון לצריכת מים איכותיים המועשרים בפלואוריד ? פשוט. רופאי השיניים ממליצים על מסננים המטהרים את מי הברז. אלה מנקים את המים מחד ומשאירים בהם את הפלואוריד מאידך.

 

מהי חשיבותם של מי פה ?

לכולנו כמעט, ממליצה השיננית אחרי ביקור אצלה, שימוש מתמיד במי פה. מי פה מפחיתים משמעותית את רמות העששת בשיניים ונמצאה כיעילה מאוד כנגד דלקות חניכיים. רוב בקבוקי מי הפה מכילים פלואוריד ורבים מהם יש מנטול. מומלץ להשתמש במי פה לפני השינה וגם בבוקר, אחרי צחצוח השיניים. מוזגים כמות בפקק ומגרגרים ומערבים בחלל הפה ועל השיניים. ישנם מספר סוגים של שטיפות פה, כשחלקם מיועדים יותר לחניכיים ומניעת דלקות חניכיים.

 

מה תפקידו של החוט הדנטאלי ?

 

חוט דנטאלי הוא הפיניש אחרי צחצוח השיניים. שיטת הפעולה פשוטה מאוד. מחדירים את החוט בין חריצי השיניים ומעבירים בתנועות פנימה והחוצה. בפעולה זו למעשה מוציאים את שאריות המזון שלא יצאו עם הצחצוח. שיניים נקיות משאריות הן נקיות יותר מרובד חיידקים. השיניים נשארות בריאות ונקיות. במקרה של דלקת בחניכיים, עלול להיווצר דימום עקב שימוש בחוט דנטאלי ולכן יש לעבוד בעדינות ובמקביל לטפל בדלקת החניכיים.

 

תה ירוק ובריאות השן : מה הקשר ?

 

כדי להשיג שיניים בריאות יותר, רצוי לשתות תה ירוק. הוכח מחקרית כי התה הירוק מכיל ביו פלובנואידים – נוגדי חמצון חזקים המסייעים לבריאות תאי הגוף וגם השיניים. התה הירוק מכיל מרכיבים ההורגים את הבקטריות בחלל הפה. בקטריות אלה הן האחראיות ליצירת הפלאק ברובד השן. צריכת 2-3 כוסות תה ירוק ביום יכולים לשפר משמעותית את בריאות השיניים שלכם. עם זאת לא כדאי להפריז מדי בצריכת תה זה כיון שהוא מכיל קופאין, אומנם בכמות קטנה, אבל אם זה מצטבר זה כמו כל קופאין. עד 3 כוסות זה מצוין.

 

 לכל שאלה - צרו עימנו קשר,

פורטל רפואת השיניים שן - בינה