דף הבית >>רפואת שיניים >>חלל הפה והחניכיים
שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

חלל הפה והחניכיים

רפואת שיניים : חלל הפה והחניכיים

 

ריח רע מפה : לא גזירת גורל

אנשים רבים סובלים מריח פה לא נעים. רובם הגדול אגב מודעים לבעיה רק אחרי שקיבלו הערות מהסביבה. לכן כדאי מאוד לשאול אדם קרוב שאיכפת לו מכם איך הפה שלכם מריח. אם לא נעים לכם, פשוט נשמו מספר בימים לתוך כף היד והריחו.

ריחות לא נעימים היוצאים מחלל הפה אינם גזירת גורל והם נגרמים כתוצאה ממספר סיבות. ביניהן, אי שמירה על היגיינת הפה, צחצוח לא נכון של השיניים, ובעיקר הזנחת צחצוח הלשון (כן הלשון), הזנחה דנטאלית, בעיות מעיים, נזלות כרוניות, דלקות חניכיים ממושכות, עישון וצריכת אלכוהול בכמויות גדולות. בעיות אלה גורמות לפירוק חלבון בחלל הפה וכתוצאה מכך יצירת רובד חיידקי. בנוסף לאלמנט האסתטי שבעניין, יש כאן בעיה של החניכיים. טיפול אצל רופא שיניים בבעיית ריח רע בפה יכולה לפתור לכם דלקת חניכיים שבריאותן חשובה מאוד.

כדי לפתור את הבעיה גשו למרפאת שיניים מקצועית כדי שיאבחן את מקור הריח וכתוצאה מזה יתאים את הטיפול המושלם עבורכם. בדרך כלל מומלץ על צחצוח שיניים קבוע בוקר וערב עם מברשת מתאימה עם שיער רך ועדין שיתאים לצחצוח לשון. בנוסף תשתמשו במי פה וחוט דנטאלי.

המלצות התזונה הן הימנעות ממזונות המכילים פחמימות מזוקקות. הרופא ימליץ להפחית בעישון.

יובש בפה

אחד הגורמים המרכזיים לריח רע בפה הוא יובש בפה. זה בדרך כלל נגרם כתוצאה מבעיה בהפרשת רוק בחלל הפה. מצב זה עלול להיגרם כתוצאה משימוש בתרופות, מחלת הסוכרת משני הסוגים, פרקינסון, סטרס, מחלות זיהומיות, חוזר נוזלים והפרעות מטבוליות שונות. מצבים אלה משפיעים לרעה על ייצור רוק כך שרמת החומציות בפה יורד. כשהסביבה היא בסיסית ולא חומצית זה מזמין גם עששת וזיהומים נוספים. 

גם במצב של יובש בפה חשוב לבקר אצל רופא שיניים. באבחון תוכלו לרדת לשורש הבעיה ולהבין מדוע הפה שלכם יבש. הטיפול תלוי באבחון והוא תמיד יתחלק לשלושה חלקים, כשבהתחלה יקלו על התופעות, בהמשך באמצעות תרופות ינסה רופא השיניים להגביר את ייצור הרוק בחלל הפה ואחר כך טיפול מנע בפני ריקבון השיניים.

אם היובש בפה נגרם כתוצאה מנטילת תרופות, ככל הנראה ישונו המינונים או התרופה עצמה. הכל בתיאום עם הרופא המטפל. המקרים קשים יותר רופא שיניים יכול לעשות שימוש ברוק מלאכותי.

מה אתם יכולים לעשות עם תופעה של יובש בפה ? אתם יכולים להשתמש במברשת שיניים עדינה ורכה שתשלב גם רטט כדי להסיר את הפלאק מהשיניים, שגם הוא עלול לגרום למצבי יובש.

עליכם לצחצח שיניים בצורה תכופה בוקר וערב. כך, תגבירו את רמת הפלואור בפה. שטיפות פה מומלצות מאוד ורופא השיניים ימליץ לכם על השטיפה המתאימה יותר למצבכם.

יובש בפה נגרם לעיתים מהסיבה הפשוטה ביותר – חוסר שתיית מים. הפתרון לכך הוא גם פשוט :שתו הרבה מים. משק נוזלים תקין יביא לשיפור תפקוד כל המערכות בגופכם, כולל חלל הפה.

וכמובן מציצת סוכריות לא ממותקות, אלא נטולות סוכר יכולים להגביר רמה של הפרשת רוק ולחלוח חלל הפה.

 

 לכל שאלה - צרו עימנו קשר,

פורטל רפואת השיניים שן - בינה