דף הבית >>רפואת שיניים >>רופא שיניים לילדים
שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

רופא שיניים לילדים

רפואת שיניים והילד שלך

 

טיפולי שיניים לילדים ובכלל רפואת שיניים בהתייחסותה לילדים חייבת להיות משהו אחר לחלוטין. רופא שיניים המתמחה בילדים צריך להיות סבלן, נינוח, בעל גישה חביבה, רגישה ומרגיעה שתקנה לילד את ההרגשה הנוחה ביותר בתחום האפשר. כיום, ישנן מרפאות שיניים המתמחות ברפואת שיניים לילדים שיצרו אווירה אחרת לחלוטין בקליניקה שלהם. ישנם רופאי שיניים כאלה בכל רחבי הארץ - אחת המומלצות הינה מרפאת שיניים לילדים בפתח תקווה בנוסף יש רופאי שיניים במרכז בערים נוספות, בירושלים, בבאר שבע ולמעשה כמעט בכל מקום. במבט ראשון לא תזהו שמדובר במרפאת שיניים, אלא בגן שעשועים: ציורי קיר גדולים של דמויות מעולמו הקסום של וולט דיסני, אהילים צבעוניים, עיתוני קומיקס לילדים בחדר ההמתנה, מסכי פלאזמה המשדרים את ערוצי הילדים השונים, צבעים עליזים והרבה חיוכים.

המכשירים "המפחידים" כמעט ולא נראים.

רופא שיניים המתמחה ברפואת ילדים הוא "פסיכולוג" קטן. הוא יודע לעשות את שיחת ההכנה לילד, ולכן מומלץ להורים לתת לו לעשות את העבודה ולא להכין את הילד לגרוע מכל. רופאים  יודעים גם לתת פידבקים על התנהגות למופת והילדים מעריכים את זה.

רפואת שיניים לילדים : מתי עושים את הביקור הראשון ?

התשובה היא כמה שיותר מוקדם. כבר כשהילד פעוט, והוציא את שיני החלב הראשונות שלו, קחו אותו לרופא שיניים המתמחה ברפואת ילדים ופעוטות כדי לוודא שהכל תקין וגם כדי לקבל הדרכה ראשונה. הדרכה זו חשובה, כיוון שיש הורים שסוברים שהעובדה כי מדובר בשיני חלב העתידות להתחלף בכל מקרה, אפשר לתת לילד לאכול הכל ואין צורך לשמור על היגיינת הפה, החניכיים והשיניים. מדובר בטעות נפוצה וביקור אצל רופא השיניים יעמיד אותם על טעותם. ההדרכה היא חיונית וכבר בגיל מוקדם מאוד תוכלו למנוע בעיות עתידיות אצל הפעוט.

רפואת שיניים ילדים : איך לשמור על היגיינת הפה אצל הילד ?

ראשית, חשוב מאוד לשים לב לניקיון פיית הבקבוק ממנה שותה הילד. גם מבקבוק לא נקי אפשר לקבל עששת. גם כשאתם מנקים את פיו של הילד כדאי להקפיד על אמצעים נקיים ולא להשתמש במפית מלוכלכת או כזו שיש עליה שאריות מזון. כל אלה יכולים להעביר סוכרים וחיידקים לפה של הפעוט ומשם הדרך לריקבון שיניים קצרה.

בהדרכה יסבירו לכם שלא כדאי להרגיל את הילד לשתייה מתוקה ומתוקים בכלל. תה, מים, חלב או מיץ טבעי הם המשקאות המומלצים. אם יש לו מוצץ זה עדיף על מציצת אצבע כיוון שחיידקים עלולים לחדור בקלות. אגב, גם את המוצץ כדאי לשטוף תכופות.

מומלץ לצחצח שיניים לילד כמה שיותר מוקדם ולהרגיל אותו לעשות את זה באופן עצמאי בוקר וערב. המשחה מכילה פלואוריד המונע עששת. כשמצחצחים, לא להשתמש בכמות גדולה של משחה, אלא כמות מעטה יחסית. כדאי מאוד לתת דוגמא אישית גם בנושא צחצוח השיניים וגם בתחום התזונה. ילדים בדרך כלל רואים ומחקים. הוו דוגמא טובה.

ילד שישמור על שיניו מגיל צעיר מאוד ויקפיד על היגיינת הפה ימנע מעצמו בעיות רפואיות הקשורות לחלל הפה והשיניים ומכם ביקור במרפאות השיניים והוצאה כלכלית מצטברת גדולה.

 

לכל שאלה - צרו עימנו קשר,

פורטל רפואת השיניים שן - בינה