דף הבית >>הלבנת שיניים >>אסתטיקה ורפואת שיניים
שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

אסתטיקה ורפואת שיניים

על אסתטיקה ורפואת שיניים

 

בתחילת דרכה עסקה רפואת השיניים בריפוי בלבד. בין אם מדובר בטיפולי עזרה ראשונה לשיניים, סתימות, טיפולי שורש, עקירות וכדומה. עם השנים התקדמה כל הטכנולוגיה בתחום רפואת השיניים ורופאים החלו להגשים את משאלותיהן של רבים מהמטופלים - שיניים בריאות וגם יפות.

לא עוד רק ריפוי כאב, חיטוי וניקוי עששת ועקירות לא נעימות. מעתה החל רופא שיניים לצבור התמחויות בנושא האסתטיקה של הפה והשיניים. אחרי הכל מדובר בחזית הפנים כל חיוך חושף שיניים. אז אם כבר חשיפה, כדאי מאוד להצטייד בשני טורי שיניים ישרות ולבנות.

אסתטיקה של הפה – על מה אנחנו מדברים ?

נגיד שכל השיניים שלכם בריאות, סתמו לכם את החורים, השיניים חסרות הסיכוי נעקרו, טיפולי השורש מוצלחים ואף שן אינה כואבת. אבל מה, הלובן שהיה כבר מזמן הפך צהבהב משהו וטורי השיניים אינם ישרים כפי שהיו פעם. ובכן, לרפואת השיניים המודרנית יש את כל הכלים לעזור לכם.

רופאי שינים רבים התמחו בשני העשורים האחרונים בתחומים רבים הקשורים לאסתטיקה של הפה, ומה שהם לא עושים תעשה כבר השיננית. הלבנת שיניים, סתימה לבנה, כתרים עשויים חרסינה המותאמים במעבדה בדיוק לצורת השן המקורית והשן השכנה (חשוב בעיקר לשיניים קדמיות), יישור שיניים על ידי אורתודנט, הסתרת פגמים בטכניקות שונות ועוד. כל אלה, נועדו להקנות לכם מלבד בריאות שיניים מיטבית, גם חשק להרביץ חיוכים לכל הכיוונים.

הלבנת שיניים

צבע השיניים מושפע מהרבה גורמים, גנטיים וסביבתיים. עם ההתבגרות השיניים מצהיבות, במיוחד אצל המעשנים שבכם ואלה שלא שמרו על היגיינת הפה במהלך השנים. זה כולל תזונה לא נכונה והרבה פחמימות פשוטות כמו ממתקים. הלבנת שיניים לסוגיה יכולה לפתור מצוין את הבעיות הללו ולהותיר לכם שיניים לבנות. ניתן לבצע הלבנת שיניים אצל הרופא והתוצאות נשמרות בין מספר חודשים לשנתיים. החומרים לניקוי השיניים מבוססים על מי חמצן, ג'ל או הלבנת שיניים בלייזר.

במידה ותשובו לעשן בתוך התקופה או שתמשיכו בתזונה לא נבונה, צבע השיניים יחזור לקדמותו מהר יותר. תוצאות הלבנת השיניים נראות ומורגשות היטב ואין ספק שתזכו לתגובות נלהבות מהסביבה.

סתימה לבנה

פעם (ולעיתי גם היום) היו סותמים חורים בשיניים עם חומר שנקרא אמלגם – המבוסס על שילוב של כספית ועופרת. הסתימה הייתה נראית כסופה ולא השתלבה עם המראה הכללי של הפה והשיניים.

כיום נמצא הפתרון האסתטי יותר שנקרא קומפוזיט המשלב מגון חומרים הבאים במגוון רחב של צבעים, כך שהם משתלבים עם כל שן ויוצרים את הצבע המתאים לה.

חומר זה משמש למגוון פעולות ברפואת השיניים ומלבד ביצוע סתימות, רופאי שיניים רבים מבצעים פעולות אסתטיות כמו צמצום רווחים בין שיניים ועוד. סתימות לבנות מקנות אפקט שונה של גוון וצבע וכך גם ייראה החיוך שלכם. כמובן שיש לבחור ברופא שיניים המיומן בשימוש בחומר זה וביצוע סתימות לבנות.

ציפוי שיניים

מדובר בהליך פשוט שמעניק לשן את המראה הלבן והאחיד המבוקש. במהלך הטיפול מדביקים מעין חזית שן העשויה מחומר הנקרא למינייט- מעין חרסינה דקיקה. לפני ההדבקה משייפים את השן קלות. ציפוי שיניים נועד לתיקון פגמים אסתטיים קלים וניתן לבנות אותו ממספר חומרים.

כתרים

כתר בחזית הפה חשוב שיהיה אסתטי כדי שלא ייראה הבשל בין השן עליה הוא מונח לבין השיניים הסמוכות אליה. לביצוע כתר חשוב מאוד ללכת לרופא שיניים המומחה בתחום ואחד כזה שעובד עם מעבדת שינים מתקדמת.

 

לכל שאלה - צרו עימנו קשר,

לשרותיכם פורטל רפואת השיניים - שן בינה