שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

כאבי שיניים

כאבי שיניים

 

מי מאיתנו לא חווה כאבי שיניים. מדובר באחד מסוגי הכאב הקשים יותר, העצמתים יותר ולא זו בלבד אלא שנדמה כי תמיד כאבי השיניים מגיעים בזמן הכי לא מתאים: זה יכול להיות באמצע טיול שנתי, נופש, באמצע הלחץ בעבודה, לפני טיסה לחו"ל...  בסופו של דבר אנו מוצאים את עצמנו אצל רופא שיניים, בחצי שכיבה על כיסא, פה פתוח גדול ודוחים את התוכניות לזמן מה.

ממה נגרמים כאבי שיניים וכיצד ניתן להימנע מהם ?

הסיבות לכאבי שיניים הן רבות ומגוונות. גם רגישות החניכיים או השיניים למאכלים ומשקאות קרים, אוויר קר וכדומה, עלולים לגרום לכאב. מדובר בתופעה מוכרת וגם אנשים עם שיניים בריאות סובלים ממנה. אין תופעת כאב שיניים מהחמורות שבהן, אלא משהו שעלול לנבוע מחניכיים רגישות, דלקת בחניכיים, וכדומה. ניתן לפתור כאב זה באמצעות טיפול בדלקת אצל רופא השיניים, שימוש בשטיפת פה איכותית, משחת שיניים לשיניים רגישות וצחצוח עדין יותר של השיניים.  

 סיבה קצת יותר משמעותית לכאבי שיניים היא פשוט חור בשן. כולנו מכירים את החורים בשיניים הנגרמים מעששת. לא בכל המקרים של חורים בשיניים תהיה רגישות וכאב, בהתחלה. אבל, בהמשך חור בשן גורר גם כאבים ורגישות ויוכל להביא אתכם לידי טיפול שורש או עקירה. לכן ברגש שיש רגישות, זה הזמן לגשת לטיפול אצל רופא שיניים.

בדרך כלל הטיפול כאן יהיה חיטוי השן וסתימה. במקרים החמורים יותר – טיפול שורש. טיפול זה מתבצע כשהעששת הגיעה כבר לאזור השורש ויצרה שם זיהום. העצבים החשופים באזור משדרים אותות כאב חזקים ואין מנוס מלפתוח את השורשים הנגועים, לנקות, לחטא ובסוף לבצע סתימה, מבנה וכתר.

 כאבים עמומים יותר עלולים להיגרם מדלקת באזור החניכיים או בסביבת שן נגועה. זה מתחיל בקטן ויכול להחמיר בתוך שעות או ימים. לכן, כאר הכאב מופיע קטן, יש לחסלו כבר בתחילת הדרך. גשו לרופא השיניים שיבצע בדיקה ויזהה את מקור הכאב.

כאב אחרי עקירת שיניים הוא אחד הפחות נעימים. לפעמים תהיה דלקת באזור העקירה, המקום יהיה נפוח ואדום ולכם יהיה ממש לא נוח בימים שאחרי העקירה. אם מדובר בעקירה כירורגית של שן בינה שלא נחשפה מהחניכיים והניתוח היה מעט מסובך יותר, הכאב יימשך זמן רב יותר. ראשית, הבה נרגיע אתכם, הכאב פוחת ושוכך לגמרי אחרי יומיים שלושה. כן, התאזרו בסבלנות ואם הרופא נתן לכם משכך כאבים השתמשו בו בתבונה. יותר מדי כדורים לא עשו טוב לאיש. אבל כשהכאב אקוטי, הכדור יכול להקל משהו. במידה ואין הטבה במצב בימים אלה, התקשרו לרופא. הוא כבר יזמן אתכם אליו כדי לראות את תמונת המצב באזור המגליד של השן. במידה ויש דלקת במקום, תטופלו באנטיביוטיקה.

הלבנת שיניים או טיפול אצל שיננית יעניקו לכם מראה נהדר, אבל יש מטופלים רבים שנוטים לסבול כאב רב בטיפול זה, למרות שאינו פולשני או כרוך בזריקות, וחפירות. בעלי שיניים רגישות יסבלו חוסר  נעימות, רגישות ולעיתים כאב שיניים במהלך הטיפול. אם זה נסבל, ניתן להמשיך הלאה וזה חולף זמן קצר אחרי הטיפול. במידה ולא, ניתן להפסיק את השיננית ולפנות לקופא שינים לבדיקה מדוקדקת יותר, כדי לחשוף את מקור הרגישות.

בכל מקרה, מומלץ לבקר אצל רופא שיניים לבדיקות שגרתיות משי חצי שנה. זה אף פעם לא מזיק.

 

לכל שאלה - צרו עימנו קשר,

פורטל רפואת השיניים שן – בינה