דף הבית >>רפואת שיניים >>איך בוחרים רופא שיניים?
שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

איך בוחרים רופא שיניים?

איך בוחרים רופא שיניים

 

לפעמים, בחירה בבגד, רהיט, עיצוב לבית, ציור, או אפילו תוכנית טלוויזיה היא עניין של טעם אישי. אבל, כשבוחרים בעל מקצוע האנשים או הלקוחות הם די תמימי דעים. בעל מקצוע נמדד לפי תוצאות, שירות, איכות העבודה, יחסו ללקוחותיו או מטופליו, המחירים אותם הוא גובה, המיקום בו הוא נמצא וקריטריונים שעושים את העניין די אוניברסאלי ושאינו נתון לטעם אישי כזה או אחר.

כך בדיוק יש לפעול כשאנו מחפשים רופא שיניים טוב ומקצועי, שבראש ובראשונה יהיה איש מקצוע, ובעל ניסיון המחויב לתוצאות ובהמשך יהיה ידוע כאחד כזה שמעניק שירות אדיב, חיוך ומחיר לא מופרז. נשמע דמיוני כשמדברים על רופא שיניים ? ממש לא. יש רופאי שיניים שעונים על הקריטריונים הללו -  ולא, לא בטוח שתמצאו אותם במודעות סוף השבוע בעיתונות המקומית. איך מוצאים רופא שיניים שיעשה טוב לפה שלכם ושל הילדים שלכם.

מחירים : לא קריטריון

אחת הטעויות הנפוצות אצל מטופלים רבים ב- רפואת שיניים, היא התרשמות מגובה המחיר. ישנם כאלה הסוברים כי אם רופא שיניים "קורע" את לקוחותיו הוא בטח מקצוען ולעניין. ובכן, זה ממש לא נכון. המחיר אינו מצביע בהכרח על איכות המטפל. ולהפך, לא בוחרים רופא שיניים בגלל שהוא עושה "מחירים של שוק". יש רופאי שיניים שחוסכים באיכות החומרים וגם באורך הטיפול כדי להרוויח יותר ואתם לא רוצים להגיע אליהם.

תנאים חיצוניים : לא להתפתות

ישנם רופאי שיניים שמתמחים בשיווק. הם לא עושים זאת בעצמם אלא לוקחים משרד פרסום שיעשה זאת עבורם. יהיה להם סלוגן נחמד, סניף קרוב מאוד לבית שלך, מרפאה יפה, עם תמונות מרשימות על הקיר, פקידה מצודדת וריהוט המילה האחרונה. גם הפרסום שלהם יהיה איכותי ושובה עין. זה נחמד, טוב ויפה אבל זה לא אומר כלום על איכות העבודה של רופא השיניים. במקרה ההפוך, אם אתם רואים תנאים אסתטיים לא יאים, לכלוך עבודה ללא אמצעי הגנה סטריליים, עזבו את המקום.

איך לבחור רופא שיניים : פה לאוזן – השיטה שעובדת

כאן השיטה הזו עובדת ועוד איך. מבחן התוצאה אצל בעלי מקצוע הוא המבחן האמיתי ביותר. חבר או חברה שלקחו את הילד לטיפול או שעשו כתר מוצלח אצל רופא שיניים פרטי או דרך קופת החולים, והמשיכו לעבור סדרות טיפולים אצל אותו רופא, הם בהחלט קריטריון שיעזור לכם לבחור. שאלו אותם על היס של הרופא, איכות הטיפו, האם הם מרוצים מן התוצאה, האם המחירים סבירים (לא זולים מדי ולא יקרים מדי), והאם הם מכירים עוד אנשים שטופלו על ידי אותו רופא שיניים. למרות זאת, כשתגיעו אל הרופא, נסו להתרשם ממנו גם באופן עצמאי.

התואר חשוב, אך לא קובע

ישנם רופאים עם תארים מאוניברסיטאות מוכרות ומכבדות אך הם יותר חזקים בתיאוריה מאשר במעשה. אתם צריכים רופא שיניים בעל ניסיון מוכח. רופא שהוכיח את עצמו ולכן חפשו אחד כזה שהוא מומחה לעניין שלכם. ישנם רופאי שיניים עם מומחיות לכתרים, ישנם מומחים להשתלות ושתלים, וישנם אורתודנטים מומחים ליישור שיניים, מומחים לרפואת שיניים לילדים וכו'. דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא האם היו לרופא מקרים של רשלנות רפואית, הרי אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו באחת מהתקריות הלא נעימות הללו.

בכל מקרה, אם אין לכם המלצות על הרופא וזה לא דרך קופת החולים, אל תתביישו לבקש המלצה. לגבי רופאי שיניים של קופת חולים. זה נכון שיש להם רישיון ורופאים רבים בקופה עובדים היטב, אבל אין זו ערובה למקצועיותם.

 

לכל שאלה - צרו עימנו קשר,

פורטל רפואת השיניים שן – בינה