דף הבית >>רפואת שיניים >>שמירה על בריאות השיניים
שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

שמירה על בריאות השיניים

שמירה על בריאות השיניים

 

שיניים נקיות אסתטיות ובוהקות  מציפות פרסומות בטלוויזיה ושלטי חוצות המפרסמים עשרות טיפולים הקיימים בעידן הרפואה המודרנית. נראה כאילו יש פתרון לכל בעיה הצצה בפה וכי אין לדבר סוף: שתלים, כתרים, ברגים, סתימות לבנות, מבנה וטכניקות שונות נוצרו ברבות השנים וזאת  על מנת לקבל חיוך בוהק ומבריק , אבל אין עוררין על כך שלא כדאי להגיע למצבים אלה ומדובר בפתרונות של אין ברירה.

שמירה על בריאות השן כחלק מאורח החיים יכולה למנוע מכם מצבים לא נעימים פיזית וכלכלית.

 אין צורך להגיע למצב שמצריך טיפולים אלה. טיפול נכון ויום יומי יקרב אליכם את בריאות ושמירת השיניים וירחיק אתכם מהכסא של רופא השיניים.

הרובד החיידקי – האויב מספר אחד

הרובד החיידקי הוא אויבו הגדול ביותר של השן ובעזרת צחצוח שימוש בחוט דנטאלי וביקור אחת למספר חודשים אצל שיננית יפתור את רובנו מצרה זו. ללא הקפדה זו ייגרמו זיהומים, דלקות חניכיים, ובטווח הרחוק יותר נשירת שיניים. צחצוח השיניים – הקדישו לצחצוח 3-4 דקות לפחות לא בצורה אגרסיבית מדי מחשש לנסיגת חניכיים.

התחילו בשיניים הטוחנות האחוריות והקדמיות התחתונות משום ששם יש הצטברות רבה יותר של אבנית. צחצחו בצורה אופקית רגילה צחצוח מטה ומעלה וצחצוח בתנועות מעגליות, כך נכסה בצורה מיטבית את כל משטח השיניים. לסיום יש לעבור עם המברשת על הלשון על מנת לנקותה מחיידקים, זה יגדיל בצורה משמעותית את היגיינת הפה  ואת השמירה על בריאות השיניים .

שמירה על בריאות השיניים: טיפים

·         מיעוט אכילת סוכר ועמילן

·         צחצוח לפחות פעמיים ביום לאחר הארוחה

·         לא לאכול או לשתות (למעט מים ) לאחר הצחצוח של ארוחת הערב

·         להרבות בשתיית מים מאחר שפה יבש הינו חממה לחיידקים ולעששת .

 

טיפים להלבנת שיניים

 

·         לצחצח פעמים אחדות במהלך השבוע בעזרת מעט אבקת סודה על המברשת , אפשר גם לערבב עם אבקת הסודה מעט מלח שולחני וקצת שמן זית לערבבם היטב ולטבול בזה את מברשת השיניים.

·         לנשים בהריון יש נטייה מוגברת לדלקות ונסיגת חניכיים בעקבות השינויים ההורמונאליים שבמהלך ההיריון משפיעים על הופעת דלקת החניכיים, ולכן יש להקפיד הקפדה יתרה בתקופה זו על צחצוח יסודי של השיניים, לביקורות שגרתיות אצל רופא השיניים, ולטיפולי שיננית אחת לחצי שנה.

רפואת השיניים אצל ילדים עברה בשנים האחרונות שינוי מהותי הנובע מההתקדמות הרבה בארץ ובעולם. הגישה כיום היא גישת המניעה הראשונית על מנת למנוע את מצב העששת (חורים בשיניים)  מומלץ להגיע לבדיקת השיניים הראשונה כבר בגיל שנה הרופא יבדוק התפתחות תקינה של השיניים וימליץ כיצד להימנע מעששת ומדלקת בחניכיים, כך גם ייבנה קשר חיובי בין הילד לרופא  ויהפוך את החוויה לחיובית ומהנה. חשוב מאד לבקר בהמשך אחת לחצי שנה לפחות על מנת לתחזק את השמירה על בריאות השיניים.

 

לכל שאלה - צרו עימנו קשר,

פורטל רפואת השיניים שן - בינה