שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

השתלת שיניים

השתלת שיניים

השנים לא עושות טוב לפה שלנו. ככה זה, בהתחלה נושרות לנו שיני החלב, השיניים הקבועות שלנו מחזיקות זמן די ארוך, אבל בהרבה מקרים, הזנחה פושעת, מזון המבוסס על פחמימות מזוקקות, מתוקים וממתקים, חוסר היגיינה, אי צחצוח שיניים ופעולות או חוסר פעולות כמו הימנעות מהגעה לרופא שינים בזמן לביקורת תקופתית, מביאים אותנו למצב בו חייבים לעקור את השן אחרי שהסתימה התפרקה טיפול השורש כבר אבד עליו הכלח והשן רקובה לחלוטין וכואבת.

פעם, היינו משלימים עם העובדה כי השן הייתה ואיננה, אך היום יש אלטרנטיבה לשן החסרה וקוראים לה השתלת שיניים. כן, תותבות מזמן יצאו מהאופנה.

השתלת שיניים יכולה להתאים לכל מי שחסרות לו שיניים ולו גם שן אחת בלבד. על המטופל להיות במצב בריאותי טוב ולא לוקה במחלה כרונית מסוכנת. סכרת חמורה שאינה מטופלת כיאות, חולים הסובלים מכשל חיסוני ודומיהם לא יעברו השתלת שיניים בשלב זה.

השתלת שינים אינה המצאה חדשה ונוקטים בשיטה זו כבר שנים רבות, אך הנושא הולך ומתפתח וכך גם החומרים בהם משתמשים לצורך השן וההשתלה.

בשלב הראשון לפני השתלת שיניים, בוחנים את נתוני הפה כולו ורואים האם יש דלקת, מה מצב החניכיים, האם הן חזקות דיין כדי לקלוט שיניים חדשות, מבצעים צילום  ומכינים תוכנית השתלה.

השתלת שיניים היא מעין מיני ניתוח בו חושפים את עצמות הלסת מבצעים קידוח ולתוכו מבריגים ת השתל. רק לאחר מספר חודשים – תלוי איך נקלט השתל, חושפים אותם ומחברים מבנה ריפויה שחב האחרון הוא הרכבת כתר על שתל השן. אגב, אם רואים כי תקופת ההחלמה מה"ניתוחון" הראשוני קצרה מהרגיל, אפשר לקצר גם את תקופת ההמתנה עד השלב החשוב.

הכתר הזמני יכול להיות בפיך כבר באותו טיפול ראשון. השתלת שיניים נותנת למיליוני אנשים בעולם אפשרות ללכת עם פה נורמאלי מלא שיניים לבנות ונוצצות מבלי להזדקק לשיניים תותבות או תחליפים מוזרים אחרים. השתלת שיניים נותנת פיתרון למעשה גם לשורש השן וגם לכותרת, כשהאחד משלים את השני.

נסכם את התהליך: ראשי עוקרים את השן, ממתינים לפחות שלושה חודשים כדי שהאזור יתאושש, ובהמשך עושים צילום CT בדרך כלל. אם יש עצם והמקום ראוי ל- השתלת שיניים, ממשיכים בתהליך, ואם לאו אין משתילים עצם וממתינים מספר חודשים כדי שתתאקלם בסביבתה החדשה.עושים את הקידוח ומכניסים מעין הברגה. כאן יש להמתין מספר חודשים עד שזו תתקבע ורק אז מגיעים לחלק המעניין שגם מראה את התוצאה הסופית והוא הברגת השן למקומה על עצם הלסת. התוצאות של השתלת שיניים נראות טבעיות לחלוטין. ייתכנו תופעות לוואי האופייניות לכל ניתוח, כמו נפיחויות, כאבים, אדמומיות, דימום לעיתים, אבל אם עברתם את התהליך אצל רופא שיניים המוסמך לביצוע השתלות שיניים, מדובר בתופעות זניחות וחולפות.

השתל עומד בזכות עצמו על עצם הלסת ואינו צריך תמיכה משניים אחרות או לשים גר ופתרון אחר.

השתלת שיניים אינו עסק זול ולפעמים זה יכול להגיע ל-  7,000 ₪ לטיפול, כשהטיפול מבוצע על ידי רופאים המוסמכים להשתלות שיניים . אלה מצוידים בניסיון רב, ידע וחידושים בתחום. לכן, לא כל רופא יכול לעשות השתלת שיניים ויש לברר לפני טיפול את ההכשרה שלו והניסיון שלו בתחום.

 

לכל שאלה - צרו עימנו קשר,

פורטל רפואת השיניים שן - בינה