דף הבית >>רפואת שיניים >>בחירת מרפאת שיניים
שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

בחירת מרפאת שיניים

סיקור מרפאות שיניים: איך לבחור מרפאה ?

שיניים לבנות, בריאות ויפות הן לא רק נכס שלא יסולא בפז, אלא עניין שדורש, תחזוקה, טיפול ומניעה של נזקים לשיניים. חיוך שווה זהב אבל חיוך שחושף שורת שיניים לבנות, שווה אפילו יותר.

כדי להגיע לשיניים יפות אנחנו צריכים מרפאת שיניים טובה. איך בוחרים אחת כזו מתוך רשימה של מרפאות שיניים באזור שלכם, ואולי במקומות רחוקים אף יותר ? רפואת שיניים זה משהו שיש לקחת ברצינות. 

ראשית, כמו בהרבה מאוד מקצועות בשוק החופשי כדאי להתייעץ ולשאול אנשים שכבר היו אצל רופא שיניים טוב והיו מרוצים מהתוצאות היחס וגם המחיר. חשיבותה של המלצה על מרפאות שיניים היא רבה מאוד, כיון שבשוק רופאים רבים שאינם מקצועיים, אינם אדיבים, יקרנים ללא שום סיבה ולעיתים לא עוסקים בהתמחות שלהם. כך למשל יש רופאי שיניים רבים העוסקים בהשתלת שיניים מבלי להיות מוכשרים רשמית לכך.

איך בוחרים מרפאת שיניים?

אז נגיד שלא קיבלנו המלצות, מה עכשיו ?

ראשית אל תאמינו לפרסומות. בפרסומות הדברים נראים תמיד מאוד יפה ומקצועי אבל במציאות זה לא תמיד נכון.

אפרופו המלצות, גם אם קיבלתם אחת טובה על מרפאת שיניים עשו כמה הצלבות עם עוד אנשים ורק אז תחליטו. אם יש חוות דעת שלילית אחת או יותר, אל תתקרבו למרפאה.

כדאי מאוד לבדוק את זמינותו של רופא השיניים והאם הוא משיב לטלפונים גם אחרי שעות הפעילות במרפאה ואם ותשאלו איך הוא מתייחס למצוקותיהם של מטופליו או לכאבים שונים שהם חווים לאחר הטיפול.

כשבוחרים מרפאות שיניים, חשוב לבדוק שהרופאים בה הם חברי הסתדרות רופאי השיניים. זה די מבטיח שהרופא הוא אמין מקצועי, והכי חשוב שאם יש נזק או תלונה אז יש למי לפנות.

פעמים רבות רופאי שיניים יוצאים במבצעים והנחות. לא ללכת שבי אחרי מחירים נוחים מדי בדיוק כמו מחירים יקרים מדי. המחיר לא אומר כלום ל איכות העבודה של רופא.

כדי לבחור רופא שיניים או מרפאת שיניים באמת מקצועית ולא לסכן את הפה שלכם, אל תתביישו לשאול את הרופא היכן הוא למד ואם אפשר לראות תעודה. מדובר אומנם בשתי דקות של אי נעימות אבל זה שווה את השקט הנפשי.

כמו כן, כדאי לשאול מטופלים אחרים או אפילו את הרופא כמה שנות ניסיון יש לו. ברפואת שיניים מימד הניסיון חשוב מאוד. באתר משרד הבריאות אפשר לדעת הכל על כל רופא. פשוט נכנסים לאתר, מקלידים את שם הרופא והיכן נמצאת המרפאה ואפשר לדעת מתי הווא קיבל את הרישיון.

 

כשבוחרים מרפאת שיניים בין אם מדובר במרפאות שיניים במרכז להלבנת שיניים או בכל מקום אחר תמיד כדאי ללכת על מרפאות שיניים עם מומחיות. כמו בכל מקצוע כדאי שהרופא יתמקד בתחום אחד בו הוא יצבור ניסיון. הרופא אומנם למד 7 שנים רפואה אבל אם הוא רוצה התמחות עליו לעבור הכשרה של עוד מספר שנים. ההתמחויות הקיימות למשל הן כירורגיית פה ולסת, טיפולי שורש, מחלות חניכיים, טיפול בחולים עם סיכון גבוה, שיקום הפה, השתלות שיניים ועוד.

לסיום, כבר הגעתם למרפאה, התרשמו מהאסתטיקה של המקום, נסו לראות איך יצאו משם מטופלים אחרים, התרשמו מהסדר והניקיון ואל תתביישו לשאול מהמטופלים את חוות דעתם על הרופא.

 

לכל שאלה - צרו עימנו קשר,

לשרותיכם פורטל רפואת השיניים - שן בינה