שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

דלקת חניכיים

טפלו עוד היום בדלקת חניכיים במקום מוסמך, ומנוסה

דלקת חניכיים

 

אנו מדברים הרבה על שמירת היגיינת השיניים, תזונה נכונה, הימנעות ממתוקים וחמוצים למיניהם, שמירה על בריאות השן, שימוש בחוט דנטאלי, צחצוח שיניים וכדומה. האם עצרנו רגם להתבונן בחניכיים שלנו? אז כדי לסבר את האוזן, כדי שנגע שהחניכיים  הם חלק מהותי וחשוב מאין כמותו לשמירה על בריאות השן. הם למעשה הבסיס של השיניים שלנו.

טפלו עוד היום בדלקת חניכיים במקום מוסמך, ומנוסה

 

דלקת חניכיים: מה השכיחות ?

תאמינו או לא, דלקת חניכיים פוקדת כ- 80% מהאוכלוסייה ברמה זו או אחרת. כן,  דלקת חניכיים אינה מתבטאת דווקא בכאב. נסו להבחין אם אתם מדממים בזמן צחצוח שיניים, האם לעיתים יש לכם ריח רע מהפה, האם החניכיים שלכם רגישות בצורה יוצאת דופן ? אם התשובה לכך היא חיובית הרי שיש לכם דלקת חניכיים.

 

מה היא דלקת חניכיים

כאשר חיידקים מצטברים על השיניים הם מפרישים רעלנים, אלה מגרים את הרקמה של החניכיים ונצרת דלקת.  מצב דלקתי הוא למעשה מצב בו הגוף מתגונן מפני חיידקים.

 

כיצד תאבחנו דלקת חניכיים?

הסימפטומים בהם תבחינו בדרך כלל במקרים של דלקת חניכיים הם דימום בחניכיים בעיקר בזמן צחצוח שיניים, פצעים בחניכיים, ניידות בשיניים, ריח רע בפה, חניכיים נפוחות, דימום בזמן אכילת מזון קשה יותר , לעיתים כאבים.

אם יש לכם את הסימנים הללו, אתם סובלים מ- דלקת חניכיים וכדאי מאוד שתיגשו לרופא השיניים שלכם.

טפלו עוד היום בדלקת חניכיים במקום מוסמך, ומנוסה

 

דלקת חניכיים: מה קורה כשלא מטפלים בזמן

אם לא מטפלים בזמן בתופעה יכולה להיות נסיגת חניכיים, שיניים חלשות יותר והיווצרות מוגלה.

הדלקת יכולה להחמיר ואתם לא רוצים בכך.

 

אז איך מטפלים ?

ראשית, לא מזניחים את הדלקת ומתחילים לשמור על היגיינת הפה.

יש לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום. עושים זאת למרות הדימום אך משתמשים במברשת שיניים רקה כדי לא לפצוע את החניכיים. צחצוח שיניים יהיה ארוך מן הרגיל.

יש להשתמש בחוט דנטאלי ומברשות מיוחדות לכך.מצחצחים שיניים בצורה אופקית, כך יהיה קל יותר לסיבי מברשת השינים לחדור אל בין החריצים ובין השיניים לחניכיים. כך יוצאות אריות המזון ורובדי החיידקים מבין השיניים.

רופאי שיניים יודעים לטפל בדלקות חניכיים, אך פריודנט הוא רופא המתמחה בדלקות אלה.

אצל רופא השיניים תעברו בדרך כלל ניקוי אבנית, טיפול במוקדי העששת ושיקום כללי של החניכיים. לפעמים הרופא משתמש בסוגים מסוימים של ג'ל אנטי בקטריאלי במהלך הטיפול. לכם יומלץ בהמשך להשתמש במי פה לתחזוקה שוטפת וחיטוי אחרי צחצוח השיניים.

במקרים קיצוניים שיותר של דלקת חניכיים יחדיר לכם הרופא אנטיביוטיקה היישר למקום.
 כירורג חניכיים מגיע רק כשאין ברירה וכל היתר לא הועיל.

כדאי מאוד לדעת שלא חייבים להגיע למצב של ביקורים תכופים אצל רופא שיניים. פשוט אין הכרח לסבול מזה. הקפדה על תזונה נכונה ונבונה ושמירה על היגיינת הפה תגרום לכך שהחניכיים שלכם יישארו בריאות וחזקות לתמיד. ואז, לרופא השיניים תגיעו רק לביקורת.

טפלו עוד היום בדלקת חניכיים במקום מוסמך, ומנוסה

 

לכל שאלה - צרו עימנו קשר,

לשרותיכם פורטל רפואת השיניים - שן בינה