דף הבית >>יישור שיניים >>כיצד בוחרים אורטודנט?
שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

כיצד בוחרים אורטודנט?

 

כיצד בוחרים אורתודנט ?

 

יישור שיניים של ילדים, בני נוער וגם מבוגרים קצת יותר, היו ועדיין שכיחים בקרב כל האוכלוסיות. כבר לא מדובר בעניין לעשירים בלבד או בטיפול הנחשב מותרות, אלא בעניין הכרחי וחיוני. הורים רבים הבינו שהילד לא יכול להסתובב עם שיניים לא ישרות וכי הנזק המצטבר יכול להיות גדול.

 

לא בכדי, אנשים רבים פונים לשירותיו של אורטודנט כדי לבצע טיפולי יישור שיניים. למרות שניתן ליישר שיניים בכל גיל כמעט, לא רבים הם המבוגרים שפונים ל- אורטודנט. הרתיעה המרכזית של האוכלוסייה המבוגרת היא אסתטית, "שאני אבוא לעבודה עם גשר או טבעות על השיניים ? אין מצב בכלל".

האורתודנטיה – תורת יישור השיניים, תפסה תאוצה רבה, אך תמיד הייתה בתמונה. רופאי שיניים רבים, מרחיבים התמחותם לאורתודנטיה, כדי לעמוד בעומס הפונים לטיפול בתחום.

עם הגיל, ובגלל בעיות שונות בחניכיים נוצרים לעיתים  רווחים גדולים בין השיניים וכיון שאין תמיכה והרווחים גדולים, השיניים נוטות לצמוח פנימה, החוצה או הצידה. אם לא מטפלים בזמן, הצמיחה עקומה משמעותית.

טיפולים אצל אורטודנט מצריכים סבלנות והסכמה להתפשר מעט על המראה החיצוני לתקופה, אבל כיום, יש מגוון שיטות שמקלות גם על הנושא הזה: חומרים שקופים, טבעות עדינות, טבעות אחוריות, חוט פלסטיק שקוף המחבר בין הטבעות ופתרונות אסתטיים רפואיים נוספים.

 

כיצד בוחרים אורטודנט טוב ?

ראשית יש לבדוק שאכן הרופא מומחה בתחום, אם תעודותיו אינן גלויות אל תתבישו ותבקשו לראות את תעודות ההסמכה שלו. לאחר מכן עוברים לשלב ההמלצות, יש לבקש המלצות ממטופלים ולקוחות שעברו יישור שיניים המרפאה שלו, וכן  לקבל המלצות מאנשי מקצוע (רופאי שיניים, שינניות, סייעות). כמו בתחומים אחרים בו אתם מקבלים שירות, אך במיוחד בתחום השירותים הרפואיים, כדאי מאוד לחפש המלצות ולראות תוצאות טיפול. בתחום האורתודנטיה התוצאות מדברות בעד עצמן.

כמעט לכל אחד מאיתנו יש חבר, בן משפחה קרוב או רחוק, שכן או מישהו מהמילואים, שהבן או הבת שלו הפקידו את פיהם אצל אורטודנט. אפשר פשוט לפגוש אותם ולבקש מה לפתוח את הפה ולחשוף שיניים בגאווה. אם התוצאות נראות טוב זו כבר התחלה מצוינת.

כדי להשלים את תהליך בחירת אורטודנט שישביע את רצונכם, חשוב לשאול האם המחירים שהוא גובה הוגנים, האם הוא אדיב וסבלני, זה חשוב בעיקר עם ילדים והאם הוא משתמש גם בפתרונות אסתטיים יותר במהלך תקופת הטיפול.

מעבר לכל אלה יש גם חשיבות להתרשמות ולקשר האישי של כל אחד. את זה אפשר לראות כבר בפגישות הראשונות. חשוב שתזכרו שלא כל רופא שיניים הוא אורטודנט. מדובר בהתמחות נפרדת מלימודי רפואת שיניים רגילים. כמו שיש רופאי שיניים המומחים בהשתלות, או בכירורגיה של הפה והתמחויות נוספות, כך גם כשמדובר ב- אורטודנט. ההתמחות שלו היא יישור שיניים ולשם כך אתם ניגשים אליו.  

כפי שאמרנו, כיום, קיימות שיטות אסתטיות ועדינות יותר ליישור שיניים מאשר בעבר. הטבעות המסורתיות והגשרים התעדנו ואינם גסים יותר. מדובר בפלטות שקופות וטבעות שלא תמיד נמצאות בחזית הפה אלא בחלק האחורי של השיניים. כמובן שגם שיטות יישור השיניים המסורתיות קיימות אבל מי שידו משגת הולך על הטכניקות החדשות. כדי לבחור אורטודנט שישביע את רצונכם אך יחד עם זאת הילד לא יסבול מגשר גדול שיכסה לו את הפנים, וודאו שהאורתודנט משתמש גם בשיטות החדשות.

 

 

לכל שאלה - צרו עימנו קשר,

לשרותיכם פורטל רפואת השיניים - שן בינה