שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

ריח רע מהפה

ריח רע מהפה – לא גזירת גורל

 

תאמינו או לא, ריח רע מהפה יכול לקבוע את גורלך בדייט חשוב. כן, נכון שזה לא מעיד על אופי לא טוב, או כוונות רעות. יכול להיות שאפילו מצב החשבון שלך מצוין, אתה סימפטי וחמוד, אבל בסיף צריכים גם להתנשק, ואז זה כבר נהיה לא נעים. אפשר לטפל בריח לא נעים מהפה ואין זו גזירת גורל. רופא שיניים טוב יכול להוציא אותך מזה ולהנחות אותך להמשך טיפול בבית.

ריח רע מהפה מוכר לכולם, בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות לפני צחצוח השיניים. לרובם זה עובר אחרי הצחצוח אבל ישנם הרבה מאוד אנשים הסובלים מ- ריח רע מהפה במהלך כל היום, כבר שנים וחושבים שזה בסדר ושזה לא מפריע לאף אחד. אבל, חשוב לדעת שלנו קשה מאוד להריח את הפה שלנו, אבל האנשים הסובבים אותנו ועוד איך יכולים ולאו דווקא ממרחק של 5 ס"מ מהפה שלנו.

ריח רע מהפה עלול להביא לדחייה וריחוק ולעיתים אפילו אובדן החשק המיני של הפרטנר שלנו. ככל שאו מתבגרים כך מתגברת התופעה וזאת העקבות הזנחת השיניים, נטילת תרופות שונות, עלייה במחלות החניכיים, צמצום בלוטות הרוק, בעיות מעיים ועוד.

לפני שנמשיך, חשוב שנדע שלמרות ש- ריח רע מהפה היא בעיה אסתטית בעיקרה, חלק מהטיפול בה משפר גם את בריאות החניכיים, שחשיבות בריאותן אינה מוטלת בספק.

 סיבות נוספות לריח רע מהפה הם:

  • הזנחה דנטאלית
  • היגיינת פה לקויה
  • דלקות חניכיים כרוניות
  • תרופות היוצרות יובש בפה
  • עישון ואלכוהול
  • דלקות שקדים
  • נזלות כרוניות
  • שאריות מזון שנותרו בין השיניים

כל אלה יוצרים בדרך כלל תגובה לפעילות חיידקית בפה ובתוצר לוואי של פירוק חלבונים בחלל הפה. פעילות תקינה של רוק מסלקת את החיידקים והתופעות שמביאים עימם, לכן כשמגיע פחות רוק, בעיקר לאחורי הלשון (קשה להגיע שם בצחצוח) נוצר ריח רע בפה. 

פגישה אצל רופא שיניים בהחלט יכולה לפתור בעיית ריח רע מהפה וצריך ללכת להיבדק, אבל לפני כן חשוב מאוד לדעת שאפשר לצמצם את התופעה משמעותית. צחצוח שיניים מוקפד ועקבי עם מברשת מתאימה, צחצוח הלשון שבחלקה האחורי עלולים להתחבא חיידקים, שימוש בחוט דנטאלי ובמי פה, הימנעות מצריכת מתוקים ועישון ופעולות נוספות יכולים לעשות רק טוב לריח הפה שלכם.

בביקור אצל רופא השיניים תיערך לך בדיקה מקיפה של חלל הפה, היגיינת הפה ומצבן הכללי של השיניים. עששת ומחלות חניכיים עלולות אף הן לגרום ל- ריח רע מהפה והרופא יכול לפתור גם את זה.

כדי למנוע ריח רע מהפה ולטפל בזה הטיפול יהיה מקומי ויעשה באמצעות מנקה לשון, חוט דנטאלי, טיפות מיוחדות הקוטלות את החיידקים שיוצרים את הריח ועוד.

 במחלות חניכיים והיגיינה לקויה נשפר את ההיגיינה בטיפול יומיומי, והרופא יבצע הסרת אבנית וטיפולי חניכיים מתקדמים. אם יש ריקבון בשיניים, יש לטפל בשן בהקדם, להקפיד על צחצוח נכון ושימוש בחוט דנטאלי.

אם אתם סובלים מיובש בפה אתם עלולים לסבול גם מריח רע, לכן כדאי להגביר את רמות הרוק על ידי מציצת סוכריות, ובמקרים קיצוניים תחליפי רוק מלאכותיים.

בכל מקרה כדאי להתייעץ עם רופא השיניים, שיבחר את שילוב הטיפולים המתאים ביותר בשבילכם.